Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Zobacz, gdzie kupić tabliczki informacyjne, wejdź na www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, wzrasta także nasze bezpieczeństwo, chociaż z reguły możemy nie zwracać na nie uwagi. Zobaczmy w takim razie w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – usprawniają znalezienie właściwego pokoju

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które oznaczają nieruchomości – domy, obiekty użyteczności publicznej, banki, komisariaty policji. Dzięki nim bezproblemowo odnajdziemy właściwe miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, gdyż bardzo często możemy je także dostrzec w środku. To niezwykle duży zespół oznaczeń, które zazwyczaj pełnią funkcję ochronną, ale także stricte informacyjną. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pokoju lub pracownika w dużych biurowcach – w budynkach rządowych w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu bez problemu znajdziemy na przykład referat pomocy socjalnej czy wydział paszportowy. Podobnie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które umieszczane są przy drzwiach. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć wymienną treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez odpowiednie przepisy. Pokazują drogi ewakuacyjne, wyznaczają pomieszczenia dla palących, informują o zasadach używania wind w czasie ewakuacji. Istnieje powszechny obowiązek używania tabliczek informacyjnych, są także specjaliści do spraw BHP, którzy są wyznaczeni do ich zakładania. Tabliczki informacyjne tworzone są z solidnych komponentów (takich jak PCV), często posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]