TM Technologie – oprawy oświetlenia ewakuacyjnego

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego są największą podgrupą opraw awaryjnych. Cechuje je bogaty wybór wzornictwa i różnorodność mocy. Nadają się do wszelakich typów pomieszczeń – począwszy od industrialnych, skończywszy na reprezentacyjnych. Charakteryzuje je etykieta z ludzką sylwetką na zielonym tle. Specjalistyczne oprawy oświetlenia awaryjnego mogą uratować wiele ludzi – z tego powodu nie warto żałować pieniędzy w czasie tego typu zakupów.

Sens stosowania opraw oświetlenia ewakuacyjnego

Najważniejszym przeznaczeniem świateł ewakuacyjnych jest bezpieczeństwo. Należy stworzyć warunki, które umożliwią rozpoznanie sprzętu pożarowego, dróg ewakuacyjnych i innych potrzebnych w wypadkach awaryjnych narzędzi. Wszystkie te czynniki mają przeciwdziałać ewentualnej histerii i ułatwić sprawne wyjście z budynku.

Jakie są warianty opraw oświetlenia ewakuacyjnego?

Oprawy oświetlenia ewakuacyjnego możemy poukładać ze względu na wiele parametrów. Biorąc pod uwagę zasięg, dostępne są modele kontrolujące rozsył światła. Patrząc przez pryzmat wyglądu, mamy do wyboru wersję jedno- i dwustronną. Kolejnym aspektem jest sposób zasilania i tu producenci oferują oprawy, które korzystają z baterii centralnej albo własnej.