Znaki BHP – dlaczego są tak ważne?

Chcesz zamówić znaki BHP? Wejdź na www.poniedzialek.pl

W naszym kraju obowiązują niezwykle precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń spada do minimum. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na wymóg odpowiedniego oznaczania budynków. Tym samym troska o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – gdzie można je zobaczyć?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak instrukcje BHP o charakterze ogólnym czy przepisy dotyczące postępowania w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHPwyróżniających się wielkim znaczeniem zaliczane są też instrukcje , które mówią o sposobach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki pokazujące drogę ewakuacyjną. Z pewnością nikogo nie należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma poprawne oznaczenie drogi do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w sytuacji, gdy w budynku wystąpi jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można także dostrzec na przeróżnych maszynach, które awaria wyłączyła z użycia – odnosi się to m. in. wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są także w przemyśle. Wykorzystuje siętam szereg znaków mających charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału są produkowane?

Stosowane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z materiału trwałego, który doskonale znosi niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to doskonałego gatunku PCV. Dzięki temu znaki BHP można stosować nie tylko we wnętrzach budynków, ale też na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego świetnego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie rozszyfrować to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Doskonale upora się z tym każdy.

Dane teleadresowe:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]