Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz topaz mistyczny

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od lat cieszącego się dużym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka może się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się w rzeczywistości normalnym topazem. Jego wyjątkowe właściwości są rezultatem odpowiedniej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – odcienie

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od kruszcu, którym jest pokryty. Najczęściej widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma fioletowy kolor, błękitny z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do wieczorowych strojów

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji naszyjników, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się też różnorodność barw, dzięki której łatwiej możemy dobrać biżuterię do danego stroju.