Kronospan liderem recyklingu drewna poużytkowego

Kronospan Szczecinek

Czym jest recykling?

Recykling to inaczej odzyskiwanie surowców wtórnych i przetworzenie ich ponownie. To za sprawą recyklingu z połamanych stołów, foteli oraz krzeseł można wykonać nowe meble lub panele podłogowe. Przetwarzanie surowców wtórnych to wspaniała metoda na stworzenie przedmiotu z czegoś zepsutego lub zniszczonego.

Fabryka Kronospanu w Szczecinku

Kronospan dba o recykling drewna

W zakładach Kronospanu nie spala się odpadów drewnianych. Wykorzystuje się je do wytwarzania płyt drewnopodobnych wysokiej jakości. Dzięki takim zabiegom zużyty surowiec można wielokrotnie wykorzystać do wykonania nowych towarów, a tym samym zredukować wykorzystanie materiałów pierwotnych. Takie działania pozwalają chronić lasy, zmniejszyć ilość magazynowanych odpadów, jak również zminimalizować wydatki na produkcję. Innowacyjne techniki odzyskiwania surowców wtórnych stwarzają stanowiska pracy, przy jednoczesnym utrzymaniu dość niskich kosztów, oraz umożliwiają wejście na inne rynki – także te międzynarodowe.

Recykling daje również możliwość podjęcia świadomej decyzji konsumentom, którzy troszczą się o ekosystem i starają się sięgać po ekologiczne produkty.

Zakłady Kronospanu w Szczecinku

Kronospan przetwarza odpady w ekologiczny sposób

Kronospan używa sprawdzonych i niezawodnych technik, by przerabiać odpady. Otrzymane przez przedsiębiorstwo zezwolenia i atesty potwierdzają, że na obszarze zajmowanym przez zakłady respektowane są wszystkie wymagania ekologiczne.

Kronospan jest świadomy, iż spalanie drewna poużytkowego to marnotrawstwo, z tego powodu od przeszło dziesięciu lat produkuje z skrawków drewnianych płyty wiórowe, a ich klasa jest taka sama jak płyt wytworzonych z drewna z lasu. Firma także dba o to, by wykorzystane drewno poużytkowe było pozbawione skażeń (konserwantów, chemikaliów itp.).

Kronospan Szczecinek

Akcje ekologiczne – duma Kronospanu

Program “Zero odpadów dla Europy” jest od wielu lat wspomagany przez Komisję Europejską, a Kronospan czynnie włącza się w tą akcję. Program skupia się na powtórnym zagospodarowaniu zużytych surowców i na recyklingu najwyższej jakości, a przez to na redukcji użycia surowców pierwotnych.