Nauka malowania akwarelami w grupie pasjonatów

Kurs malowania akwarelami - sprawdź aktualną ofertę.

Malowanie akwarelami jest jedną z twórczych metod wyrażania siebie i nie ma potrzeby być w tym najlepszym, żeby czerpać z tego przyjemność na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież tylko sposób na zrelaksowanie się po trudnym dniu lub hobby i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Jednak jeżeli pragniesz poznać wszystkie techniki, warto zgłosić się na kurs malowania akwarelami.

Nie tak łatwo opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo lekki i banalny do stworzenia, ale wpływ ma na niego wiele czynników, o których młody artysta najczęściej nic nie wie. Sporą rolę w samym procesie tworzenia ma również przypadek – akwarele to farby, które trudno kontrolować i nawet artyści od lat obeznani w tej technice nigdy nie mogą być przekonani o tym, że praca zawsze wyjdzie dokładnie tak, jak chcieli. Kurs akwareli to perfekcyjne miejsce, aby rozpocząć swoja drogę z tą techniką malowania i przyswoić sobie potrzebne podstawowe informacje niezbędne do rozbudzenia w sobie miłości do akwareli. Każdy jest tu ciepło widziany, niezależnie od tego, czy ma już jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w trakcie pierwszych zajęć rzetelnie wyjaśniają właściwości akwareli, różnorodność technik ich używania oraz typy papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny wygląd pracy.

Atuty uczestnictwa w kursie malarstwa akwarelami

W dobie popularyzacji internetu nie ma problemu, żeby wyszukać i obejrzeć poradniki, które pokazują jak malować akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równie rozwijające jak uczestnictwo w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez profesjonalnego instruktora ze szkoły malarstwa i rysunku. W owocnej nauce umiejętności artystycznych istotne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu dostają od nauczycieli w czasie malowania. Te korekty pomagają sprawniej zdobyć warsztat, a uczeń nie musi zastanawiać się, gdzie dopuścił się błędu, który sprawił, że zamierzany efekt nie dał rezultatów jakie planował. Dodatkowo praca w grupie ludzi o podobnych pasjach wytwarza przyjazną aurę wsparcia, które jest niezwykle ważne w zachęcaniu do ciągłego rozwoju twórczego. Udział w merytorycznej analizie dzieł innych kursantów, pomaga potem we rzetelnej ocenie autorskich prac już odbyciu kursu.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]