Paintball

Jeśli sprawia Ci przyjemność aktywne spędzanie czasu, pragniesz przeżyć nowe doświadczenie to paintball jest stworzony dla Ciebie! Paintball to jedna z gier zespołowych, polegający na symulowanej walce, z wykorzystaniem bezpiecznej broni jaką jest marker. Podczas gry, strzelamy z pistoletu kulkami wypełnionymi farbą. Celem gry jest trafienie przeciwnika, dlatego też każdy gracz który zostanie trafiony przez kulkę, zostaje wykluczony z gry. Jest to w pełni bezpieczny sport, który pozwala zawodnikom na uwolnienie dużych ilości adrenaliny oraz doskonalący pracę w zespole.

Początki gry w paintball

Początki tego sportu sięgają lat 50-tych XX w. W tym czasie służby leśne w Ameryce używały sprzęt tego rodzaju do oznaczania drzew z większego dystansu. Ta sama metoda była stosowana do znakowania bydła. Dopiero pod koniec XX wieku narodził się pomysł na organizację bezkrwawej rozgrywki, na potrzeby której wykorzystane zostały markery służące do wcześniej wspomnianych celów. Pierwotnie dyscyplina ta nazywała się „Survival” lecz w niedługim czasie przyjęła się , obowiązująca po dziś dzień charakterystyczna nazwa Paintball.

Jakie są odmiany paintballa?

Istnieje różne rodzaje gry: zazwyczaj zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel ustalony na podstawie przyjętego scenariusza. Najczęściej jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie pozostałych zawodników, dotarcie do wyznaczonego punktu w ustalonym czasie itp. Gry odbywają się w zamkniętym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Wśród rodzajów paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.