Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Szukasz aktualnej oferty wycieczki w Alpy Austriackie? Dobrze trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/.

Miłośnicy gór, którzy znają już dobrze wszelkie szlaki w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, ostatecznie zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają oferty wycieczek w inne europejskie góry. Szereg z nich zdecyduje się na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem lub narciarstwem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – marzenie alpinistów z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem parę państw, m.in. Austrię, Niemcy, Liechtenstein i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, czyli Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego globu, to na przykład Dom – 4545 m n.p.m., Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m. i Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Les Droites lub Eiger. Alpy dzieli się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Podczas wycieczki w Alpy możesz bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest kilka interesujących propozycji adresowanych do entuzjastów gór o różnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, ale posiadają odpowiednią kondycję fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wyprawy na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podwyższać swoje umiejętności. Tym, którym zależy przede wszystkim na aspekcie szkoleniowym, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, zwykle siedmioosobowych grupach, co sprawia, że każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami i szkoleniowcami, wycieczka w Alpy okaże się jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, niosącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozbudzającym apetyt na więcej.

Dane teleadresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]