Atak na WordPress – komu powierzyć usuwanie malware i wirusów WP?

Po więcej szczegółów o WordPress złośliwe oprogramowanie kliknij tu.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym systemem zarządzania treścią, iż ilość stron i sklepów tworzonych z jego zastosowaniem liczy się już w milionach. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, iż strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony malware, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek?

Ze witryny wysyłane są wiadomości-śmieci? Nie możesz się zalogować? Wpisy na stronie zostały zmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś przekierowania do nieznanych Ci adresów? To jedynie kilka z potencjalnych oznak alarmujących o zainfekowaniu strony. W takich sytuacjach konieczne jest ekspresowe działanie, aby zlikwidować przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich najlepiej zlecić fachowcom od tego typu zadań, gdyż usuwanie wirusów z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności osób, które codziennie parają się tylko tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanych stron na WordPress?

Specjaliści podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie baz danych i plików strony. Analizują kod zastosowanych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki wp-config i htaccess. W trakcie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zredukują niebezpieczeństwo następnych infekcji. Jeżeli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a fachowcy podejmują też wymagane działania w celu skreślenia jej z takich rejestrów. Regularne aktualizowanie WordPressa i używanych na stronie wtyczek jest szczególnie istotne, bowiem eliminacja wszelkich następstw infekcji nie jest gwarancją, iż taka sytuacja nie przydarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]