Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna dowiesz się więcej o atrakcjach turystycznych w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem często z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – przydatne informacje i mapy

By pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstała stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale także o pokazach i imprezach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i muzea, jak również schroniska, pensjonaty i hotele zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące między innymi trasy rowerowe, piękno lokalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Serwis o zabytkach Małopolski nie zaniedbuje obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe południowe miejscowości. Newsy znajdujące się na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku włoskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie Małopolski. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słówka i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów w Polsce.

Dane teleadresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego