Garnitur czy smoking? Co warto wiedzieć o męskiej modzie ślubnej

Ślub to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu, dlatego państwo młodzi przykładają ogromną wagę do oprawy uroczystości. Istotną kwestią jest ubiór – nie tylko panna młoda, ale także pan młody powinien wyglądać elegancko i modnie. Męska moda weselna ma wiele odsłon.
Mężczyźni nie są obecnie skazani na jeden typ garnituru, a moda męska ślubna podlega podobnym przemianom, co kobieca. Klasyczny strój z pewnością odda powagę chwili, lecz często wzbogaca się go graficznymi bądź folkowymi elementami. Należy pamiętać, że frak czy garnitur powinien pasować do charakteru pana młodego, aby nie czuł się on w nim nieswojo.

Męska moda na ślub – współczesne trendy

Spodnie garniturowe, marynarka, krawat, koszula… nawet prosty strój pana młodego zawiera mnóstwo elementów. Jednym z nich, który ostatnio wraca do łask i ślubna moda męska nie mogłaby się obecnie bez niego obyć, jest kamizelka. Modna kamizelka nawiązuje do dawnej elegancji, lecz może kontrastować kolorem z tkaniną garnituru. Jeśli idzie o garnitur, do mody wracają zestawy w kratę, nawiązujące do stylu retro, lecz z tej inspiracji czerpie cała moda męska. Wesele w klimacie rustykalnym lub boho będzie idealną okazją na wystąpienie w garniturze w kratę. Kolejnym modnym dodatkiem są szelki – brązowe wyglądają bardzo elegancko.

Moda ślubna męska – gdzie znaleźć inspiracje?

Dobór elementów stroju ślubnego może wydawać się skomplikowanym zadaniem, lecz z pomocą przychodzą strony internetowe w całości poświęcone organizacji ślubu i wesela, prezentujące najnowsze trendy oraz pełne porad dla przyszłych małżonków. Ślubna moda męska zajmuje pokaźną część tych portali.