Jak wybrać najlepszy hosting www dla Twojej strony firmowej?

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak znaczący dla Twojego biznesu jest prawidłowo dobrany hosting? Czym zatem powinien się znamionować dobry hosting dla firm?

Hosting internetowy – postaw na prędkość i bezpieczeństwo

Hosting internetowy, w szczególności ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, niezawodny, bezpieczny i zapewniać wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją kodu o obrazów czy eliminacją błędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, współdzielony, dedykowany, bądź VPS), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Warto wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera na poziomie min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, ponieważ każda godzina niedostępności sklepu może powodować wiele tysięcy strat.

Czym powinna cechować się dobra usługa hostingowa?

W przypadku hostingu dla firm nie należy skłaniać się do rozwiązań najtańszych. Darmowe usługi hostingowe na ogół charakteryzują się słabą jakością, a nagminnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych szukajmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne profesjonalnego zespołu. Ważne, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z dostawcą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej muszą być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni powinny panować adekwatne warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie pojawienia się ognia), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana regularnie.