Grzejnik na podczerwień to alternatywa dla zwykłych sposobów ogrzewania domów. Pozwala on na uzyskanie dużych oszczędności, znakomicie sprawdza się w polskim klimacie i przeznaczone jest do nagrzania całego lokalu. Przekonajmy się więc dlaczego grzejnik na podczerwień niedługo może zastąpić dotychczasowe metody ogrzewania.
Grzejnik na podczerwień – alternatywa dla tradycyjnych sposobów ogrzewania budynków
Grzejniki na podczerwień stworzone są z najlepszego tworzywa, które zapewnia właściwe ogrzanie pomieszczeń. W przeciwieństwie do kaloryferów, tutaj ciepło rozprzestrzenia się jednostajnie. Taka sama temperatura jest odczuwalna zarówno przy przy podłodze, jak i suficie. Grzejnik na podczerwień używa się na różne powierzchnie – do konstrukcji wewnętrznych, podłóg. Montuje się go zarówno w miejscach suchych oraz o większej wilgotności. Grzejniki są elastyczne oraz niezwykle dyskretne – możemy je zamaskować poprzez pokrycie farbą albo rozmaite okładziny.
Grzejnik na podczerwień – panele infrared
Powietrze emitowane przez grzejnik na podczerwień kumuluje się w domu, znika również problem związany z wilgocią. Dzięki temu minimalizuje się wydatki na ogrzewanie. Emitowane ciepło jest również zdrowe – nie powoduje alergii, nie szkodzi alergikom i osobom o wrażliwym układzie oddechowym, które przebywając w pomieszczeniach ogrzewanych przez piece CO mogą odczuwać nasilenie dolegliwości. Nie mamy tutaj do czynienia ze zjawiskiem cyrkulacji, dzięki czemu ciepło wewnątrz pomieszczenia jest bezpieczne i nie rozsiewa alergenów. W przypadku ogrzewania infrared ciepło ma 2 źródła: otrzymywane wprost z paneli oraz emitowane przez ściany i meble. To wszystko powoduje, że grzejniki na podczerwień już niedługo mogą wyprzeć tradycyjne sposoby ogrzewania domów.