Ciepło pod stopami – ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie jednorodzinnego budynku potrafi stać się poważnym wyzwaniem. Nierzadko generuje bowiem bardzo wysokie wydatki, zaś wiele systemów mimo tego nie jest wystarczająco efektywna. Wyjściem z podobnych kłopotów jest założenie ogrzewania podłogowego. Instalacje tego rodzaju cieszą się ostatnimi laty ogromnym zainteresowaniem – rzecz jasna nie bez powodu. Czemu warto postawić na ogrzewanie podłogowe? Jakie są zalety tego systemu?

Ogrzewanie podłogowe to oszczędność przestrzeni

Najważniejszą słabą stroną większości systemów grzewczych jest wykorzystanie kaloryferów. Dopasowanie ich do wnętrz mieszkania niekiedy jest wymagającym wyzwaniem, a same kaloryfery zajmują przestrzeń, co największym problemem jest w niewielkich pomieszczeniach. Ogrzewanie podłogowe rozwiązuje ten problem, gdyż elementy grzewcze znajdują się pod podłogą – można dzięki temu uzyskać dużo przestrzeni oraz lepiej zaaranżować ogrzewane w ten sposób wnętrza. To z tej przyczyny ogrzewanie podłogowe cieszy się niemałym uznaniem wśród entuzjastów oryginalnych mieszkań.

Płać mniej z ogrzewaniem podłogowym

Kolejną silną stroną ogrzewania podłogowego jest wydajność. Ze względu na to, iż ciepło rozchodzi się równomiernie, ogrzewanie to zużywa dużo mniejszą ilość opału niż inne rozwiązania. Szczególna koncentracja ciepła występuje zaś przy posadzce, przez co odczuwalna temperatura we wnętrzach jest trochę niższa od realnej. To zaś oznacza mniejsze opłaty – zakup ogrzewania podłogowego warto zatem uznać za doskonałą inwestycję.