Folia grzejna – Eco Term

Ogrzewanie podłogowe jest ostatnimi laty naprawdę popularne. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, ponieważ pod wieloma względami wypada ono korzystniej niż pozostałe typy ogrzewania. Jego właściciele najbardziej chwalą komfort, jaki daje ono zimą naszym nogom. Poza tym, uważa się je także za dobrze wyglądające oraz bezpieczne, natomiast transportując ciepło równomiernie ograniczamy tak opłaty. Jednym z najlepszych rozwiązań w temacie ogrzewania podłogowego jest folia grzewcza. Dlaczego?

Montaż folii grzewczej – wystarczy jedynie kilka godzin

Ułożenie folii grzewczej nie stanowi większego problemu. Dzięki niedużej grubości tego materiału, możemy zamontować ją już pod gotową podłogą – w tym celu powinniśmy jedynie zdemontować parkiet, ułożyć folię i znów wstawić panele. Wprawionemu specjaliście wystarczą 3 godziny, natomiast skutki zauważalne są tuż po zakończeniu pracy.

Folia grzewcza jest efektywna

Dzięki wykorzystaniu specjalnych wsadów węglowych, do ogrzania wnętrza potrzebna jest znacznie mniejsza ilość energii, niż w przypadku mat grzewczych. Efektywność, jaką charakteryzuje się folia grzewcza korzystnie wpływa na domowe finanse – stosując właśnie ów rodzaj ogrzewania podłogowego, mamy możliwość w dużym stopniu zmniejszyć związane z tym koszty.

Jaką folię grzewczą wybrać?

Należy pamiętać, że folia grzewcza nie zawsze jest bezpieczna. Przy jej wyborze warto zwrócić uwagę na to, czy odgrywająca rolę przewodnika miedź nie nie dotyka styka się bezpośrednio z wkładami karbonowymi. Chcąc uniknąć niebezpieczeństwa zapalenia, należy kupować te modele, w których dwa materiały odseparowane są srebrnym izolatorem.