Klimamarket – osuszacze powietrza

Nadmiar wody to częsty problem. Pojawia się szczególnie zimą, a jego efektami okazuje się zwykle wysyp grzybów lub drobnoustrojów. Cierpią na tym wszyscy mieszkańcy, którzy są przez to bardziej narażeni na rozmaite choroby. W jaki sposób temu zapobiec? Najskuteczniejszym sposobem będzie kupno osuszacza powietrza – najefektywniejsze tego rodzaju produkty mogą usunąć z powietrza nawet kilka litrów wody. Jak więc kupować osuszacze powietrza?

Rodzaje osuszaczy powietrza

Najpopularniejszym rodzajem tych produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Woda unosząca się w naszym mieszkaniu w pierwszej kolejności jest skraplana w specjalnym podzespole, a potem kierowana do pojemnika. Osuszacze tego rodzaju są bardzo efektywne – w sprzyjających temperaturach są w stanie usunąć nawet 400% więcej wody, niż inne typy. W sklepach dostępne są również osuszacze absorpcyjne oraz posiadające odpowiedni granulat – te drugie wystarczą na prawie pół roku eksploatacji.

Parametry osuszaczy powietrza

Kluczowa jest oczywiście wydajność osuszacza. Określamy ją dzieląc objętość odprowadzonej wody przez okres, w którym produkt był włączony. Żeby dowiedzieć się, jakiego urządzenia potrzebujemy, musimy znać kubaturę pomieszczenia, gdzie chcemy go stosować. Istotny jest poza tym zakres pracy, który określa, w jak dużych temperaturach i przy jakim maksymalnym poziomie wilgotności osuszacze powietrza są w stanie pracować. Ten parametr okaże się szczególnie istotny, kiedy urządzenia planujemy używać w komórce albo innych zawilgoconych miejscach.