Klimamarket – sklep z nagrzewnicami

Nagrzewnice są w stanie z powodzeniem zastąpić instalacje CO. Doskonale sprawdzą się zarówno w niewielkich pomieszczeniach, jak i dużych halach przemysłowych. Ich założenie nie powinno sprawić problemów, a dzięki niewysokim cenom, na ich zakup mogą zdecydować się także firmy z ograniczonym budżetem. Co więc powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Nagrzewnice – rodzaje

Na rynku znajdziemy rozmaite rodzaje nagrzewnic. Najchętniej wybierane okazują się nagrzewnice stacjonarne, które mogą być stosowane, w zależności od parametrów, w małych pomieszczeniach, garażach lub ogromnych obiektach przemysłowych. Oprócz tego sporą popularnością cieszą się także nagrzewnice przenośne oraz fabryczne, które zastosowanie znajdują przede wszystkim w maszynach produkcyjnych.

Paliwo do nagrzewnic

Nagrzewnice są zasilane najróżniejszymi paliwami. Dziś najchętniej stosowane są urządzenia na prąd, jednak wielu osób stosuje także nagrzewnice na wodę oraz olejowe. Trochę rzadziej stosowane są natomiast urządzenia na gaz oraz na paliwo stałe.

Nagrzewnice – w jakich miejscach są używane?

Nagrzewnice możemy wykorzystywać właściwie wszędzie. Poza budynkami gospodarczymi, działają także w halach magazynowych, w garażach i na placach budów. Specjalny rodzaj nagrzewnic używany jest także w autach.

Nagrzewnice – jak wybrać?

Najważniejsze są w tym przypadku parametry nagrzewnicy, które muszą odpowiadać kubaturze pomieszczenia, w którym nagrzewnica będzie wykorzystywana. Duże znaczenie ma także temperaturę panującą na zewnątrz i oczekiwaną jej wysokość wewnątrz obiektu.