Klimatyzacja precyzyjna Klimamarket

Kiedy temperatury przewyższają trzydzieści stopni Celsjusza, na pewno wszyscy marzymy o odrobinie chłodu. Na szczęście ochłodzenie pomieszczeń nie musi być problematyczne – w tym celu sprawdzi się sprawna klimatyzacja. Tym, którzy do tej pory nie wiedzą, jak wybrać klimatyzator, polecamy nasz przewodnik.

Moc klimatyzacji jest najważniejsza

Moc klimatyzatora powinna być dopasowana do wielkości pokoju, który zamierzamy nim ochłodzić. Specjaliści uważają, że do pomieszczenia o powierzchni do 10 metrów kwadratowych i przeciętnej wysokości, potrzebujemy klimatyzatora o mocy 3,5 kWa. Warto przy tym zaznaczyć, że są to obliczenia tylko orientacyjne, a do ostatecznej oceny potrzebujemy także dodatkowych parametrów.

Rodzaje klimatyzacji – który będzie najbardziej odpowiedni?

U dystrybutorów znajdziemy głównie dwa typy takich urządzeń – przenośne oraz splity. Najistotniejszą z dobrych stron klimatyzatorów mobilnych jest cena, a także możliwość korzystania z nich w wielu pomieszczeniach. Gdy zaś chodzi o efektywność, lepiej wypada natomiast klimatyzacja montowana na stałe – bardziej obniża temperaturę i jest mniej hałaśliwa.

W jakim miejscu zamontować klimatyzację?

Klimatyzatory mobilne muszą być montowane na zewnątrz budynków, a wytwarzane przez nie zimno należy przetransportować do domu za pomocą odpowiedniego węża. Klimatyzacja split może natomiast znajdować się wewnątrz mieszkania, jednak producenci zalecają montaż klimatyzatorów typu split także na zewnątrz.