Klimatyzator domowy Klimamarket

Choć jeszcze parę lat temu klimatyzatory nie cieszyły się w Polsce znaczącą popularnością, obecnie ich zakup wybiera mnóstwo osób. Nie powinno to zaskakiwać – są prostym i mało kosztownym sposobem na to, by zapewnić naszym bliskim optymalną temperaturę gdy słońce nie daje normalnie żyć.

Używaj klimatyzatora tam gdzie chcesz

Są wykorzystywane we wszystkich miejscach bez potrzeby montażu. Choć są bardzo funkcjonalne, wykazują niestety wady. O co chodzi? Mają niestety moc kilka razy niższą, niż urządzenia typu split.

Klimatyzator zakładany na stałe

Znacznie efektywniejsze okazują się klimatyzatory typu split, które z powodzeniem sprawdzą się nawet w największych pomieszczeniach. Dostępne są w najróżniejszych parametrach, dzięki czemu klimatyzator split dobierzemy tak do prywatnego domu, jak i dużego budynku firmowego.

Wybieramy klimatyzator – na co zwrócić uwagę?

To, jakie parametry powinien mieć wybrany przez nas klimatyzator domowy, jest zależne od kubatury pomieszczenia, gdzie będzie wykorzystywany. Niezwykle ważna jest także ilość znajdujących się tam źródeł ciepła – gdy jest ich wiele, lepiej wybrać klimatyzator o trochę lepszych parametrach.

Zakładanie klimatyzatora

Założenie takiego urządzenia nie powinno okazać się większym kłopotem. Najważniejszy jest w tym przypadku znalezienie właściwego położenia – klimatyzator nie może znajdować się w pobliżu lodówek oraz odbiorników TV, ponieważ ich bliskość zmniejsza efektywność urządzenia. Nie można również zastawiać jego otworów – grozi to przepaleniem.