Powoli do lamusa odchodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Miejsce mało atrakcyjnych, plastikowych kratek zajmują te znacznie ciekawsze, które z łatwością wkomponujemy w aranżację każdego, nawet najbardziej oryginalnego pomieszczenia. Warto zatem napisać pokrótce na temat tego w jakim konkretnie celu się ich używa i na co zwrócić uwagę przy ich kupnie.
W jakich miejscach używa się kratek wentylacyjnych?
Ich głównym zastosowaniem jest przykrycie wlotu przewodu wentylacyjnego. Dzięki nim nie przedostaną się do niego najmniejsze nawet ciała obce, o które łatwo przede wszystkim w miejscu przygotowania posiłków, toalecie lub pomieszczeniach bez pozostałych wlotów powietrza.
Montaż kratek wentylacyjnych
Kratki wentylacyjne zazwyczaj zakładane są z użyciem wkrętów, ale w nowocześniejszych systemach łatwo zaobserwować również bardziej innowacyjne metody. Do założenia kratki niezbędny będzie też silikon.
Czym zastąpić kratki wentylacyjne?
Coraz częściej kratki wentylacyjne zastępowane są przez anemostaty – produkty sprawiające, że możliwe jest ukierunkowanie medium nawiewanego do wnętrza. Opisywane urządzenia, w zależności od rodzaju, pozwalają na określenie od dwóch, trzech oraz czterech strumieni powietrza.
Z czego produkuje się kratki wentylacyjne?
Najczęściej wykorzystywane są oczywiście kratki wentylacyjne wyprodukowane z plastiku, jednak w ostatnim czasie na rynek trafiają kratki wykonane z aluminium. W ofercie wytwórców spotkać również można kratki drewniane lub ceramiczne.