Kurtyny powietrzne

Podczas upałów prawdziwym kłopotem staje się przedostawanie się ciepła z dworu do klimatyzowanych pomieszczeń. Dostępne są na szczęście skuteczne metody, dzięki którym bez trudu będziemy mogli uniemożliwić rośnięcie ciepłoty. Jak? Pomocne okażą się kurtyny powietrzne.

Jak działają kurtyny powietrzne?

Zadaniem takich urządzeń jest generowanie zapory, przez którą nie przedostanie się powietrze spoza obiektu. Kurtyny powietrzne produkowane są dwóch wersjach – pierwsze montowane są nad futryną, drugie zaś z wzdłuż ościeżnicy. Ich zastosowanie pozwala zmniejszyć wydatki ponoszone na ocieplenie pomieszczeń – w niektórych przypadkach oszczędności mogą osiągnąć wysokość trzydziestu procent.

Gdzie postawić na kurtyny powietrzne?

Najczęstszym przykładem użycia kurtyn powietrznych są biura i urzędy. Niekiedy stosuje się je także w domach handlowych lub zakładach przemysłowych. Ich montaż nie jest zaś rekomendowany w prywatnych domach – ich użycie ma sens tylko w pomieszczeniach, w których następuje znaczny przepływ powietrza.

Ciepłe i zimne kurtyny powietrzne

Należy wspomnieć, że kurtyny powietrzne nie zawsze są używane wyłącznie kiedy temperatury przekraczają 25*C – istnieją również urządzenia, które sprawdzą się również podczas mrozów. Wytwarzające ciepłe powietrze modele uniemożliwiają zmniejszenie ciepłoty wewnątrz pomieszczeń, przez co doskonale nadają się do montażu w w miejscach przeładunku.