Nagrzewnice wodne – Klimamarket

Tradycyjne kaloryfery sprawdzą się co prawda w niewielkich wnętrzach, jednak w większych halach okazują się zazwyczaj niezbyt efektywne. W magazynach o dużym metrażu znacznie lepszym rozwiązaniem będą maszyny takie jak nagrzewnica wodna. Jak zbudowane są takie maszyny i dlaczego ich zastosowanie jest tak korzystne?

Jak zbudowana jest nagrzewnica wodna?

Takie urządzenia różnią się od zwykłych grzejników tym, że nie promieniują ciepłem, a rozprowadzają je po ogrzewanym pomieszczeniu. Składają się na nie właściwa nagrzewnica, która czerpie ciepło z rur wodociągowych oraz wiatrak, natomiast oba podzespoły zamknięte są w metalowej skrzynce. Nagrzewnice wodne dzielą się na trzy rodzaje: stojące, przenośne i podwieszane.

Co ma największe znaczenie przy kupnie nagrzewnicy wodnej?

Nagrzewnice posiadają różną moc – od dziesięciu do sześćdziesięciu kW. Warto pamiętać, że siła cechująca nagrzewnice wodne wpływa nie tylko na komfort używania ogrzewanego obiektu, ale również na koszty eksploatacji. Kupując te urządzenia powinniśmy wziąć pod uwagę potrzeby osób korzystających z pomieszczenia, jego kubaturę, a także średnią temperaturę na zewnątrz.

Co daje nagrzewnica wodna?

W odróżnieniu od zwykłych systemów grzewczych, nagrzewnica wodna osiąga bardzo dobre wyniki pracy. Lepiej wygląda również pod względem czasu potrzebnego do ocieplenia powietrza – z tego powodu może być używana nawet w budynkach tymczasowych oraz kościołach. Warto postawić na nie również z przyczyn estetycznych – są stosunkowo małe, dzięki czemu bez trudu będziemy mogli wkomponować je w aranżację dowolnego wnętrza.