Ogrzewaj inaczej – grzejnik na podczerwień

Klasyczne instalacje grzewcze wykazują mnóstwo wad. Zwolennicy prostych wnętrz często wskazują kaloryfery. Potrzebują one wiele przestrzeni, zazwyczaj nie dopasowując się do reszty detali wnętrz. Z tej przyczyny architekci wciąż poszukują sposobów alternatywnych. Najważniejszym wśród nich są grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od klasycznych kaloryferów, wyglądają naprawdę elegancko, zaś ich dodatkową dobrą stroną jest spora efektywność – to wszystko powoduje, iż tego typu rozwiązania, choć parę lat temu nieodkryte, dziś zdobywają w naszym kraju wielu entuzjastów.

Na czym opiera się działanie grzejnika na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień rozgrzewa się do wysokich temperatur, w wyniku czego generuje się promieniowanie elektromagnetyczne. Jest ono niezauważalne dla człowieka i, w odróżnieniu od klasycznych rozwiązań, nie ogrzewa powietrza, co w znacznym stopniu wpływa na wygodę domowników. Ciepło jest wchłaniane przez ściany i wyposażenie, a te następnie oddają je do pomieszczenia – znika zatem problem kurzu poruszanego przez gorące powietrze.

Dlaczego warto wybrać grzejnik na podczerwień?

Najważniejszą silną stroną opisywanych systemów jest z całą pewnością wydajność – decydując się na montaż grzejnika na podczerwień, za energię zapłacimy aż jedną piątą mniej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Grzejnik na podczerwień to także świetne rozwiązanie dla ludzi lubiących sprawnie urządzone pomieszczenia – możemy założyć go na każdej ścianie, zaś jego wzornictwo umożliwia dostosowanie do rozmaitych detali.