Ogrzewanie podczerwienią

Zwykłe systemy ogrzewania nie są zbyt wygodne – ich właściciele skarżą się na to, iż nogi wciąż są chłodne, zaś w głowę jest im zbyt ciepło. Są również niebezpieczne dla alergików, ponieważ wysoka temperatura wzbija kurz, w którym gnieżdżą się niebezpieczne dla ich zdrowia roztocza. Wiele osób ma także duży kłopot z niezbędnymi w tych systemach kaloryferami, które ciężko komponują się z wystrojem eleganckich pomieszczeń. Jak poradzić sobie z takimi problemami? Na pewno dobrze postawić na ogrzewanie podczerwienią. Dlaczego?

Działanie ogrzewania podczerwienią

Jak nietrudno stwierdzić, ogrzewanie podczerwienią stosuje promieniowanie podczerwone. Wykazuje ono wiele plusów, wśród których najistotniejsze jest oczywiście to, że energia jest generowana dopiero gdy spotkają się z którymś meblem czy człowiekiem. Promieniowanie podczerwone jest niezauważalne dla człowieka i w stu procentach bezpieczne.

Czemu warto zamontować ogrzewanie podczerwienią?

W instalacjach ogrzewania podczerwienią ciepło rozchodzi się równomiernie – żadnemu z mieszkańców nie będzie za chłodno, zaś ciepłota na wszystkich poziomach będzie naprawdę zbliżona. Właścicielom takich instalacji problemów nie sprawia też wzbijany brud – gorące powietrze nie unosi się w górę, zaś chłodne nie spada. Ogrzewanie podczerwienią to także doskonały pomysł dla zwolenników dobrego wzornictwa, bo panele można ozdobić rozmaitymi grafikami albo upodobnić je do obrazu. Polubią je również użytkownicy ogrzewania na gaz czy elektrycznego, ponieważ okazuje się w porównaniu z nim dużo mniej kosztowne.