Wykorzystanie ogrzewania płaszczyznowego

Grzejniki często nie będą bez wątpienia najbardziej estetycznym rozwiązaniem. Nie we wszystkim przypadkach można wkomponować je do wyglądu danego pomieszczenia – zwłaszcza, jeśli chodzi o nowoczesne domy. Nic więc zaskakującego, iż niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie trzeba wtedy zakładać grzejników. To na szczęście nie wszystkie atuty opisywanych instalacji. Czemu więc opłaca się postawić na któryś z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego znajdziemy na rynku?

Jaki typ ogrzewania płaszczyznowego kupić?

Ogrzewanie płaszczyznowe może być montowane pod podłogą lub w pionach. Instalacje pierwszego rodzaju używane są zwykle do dogrzania wnętrz, jednak właściwie dobrane maty umożliwiają wykorzystanie ich jako jedynego generatora energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować rozmaite media – na rynku dostępne są zarówno systemy wodne, jak i powietrzne bądź zasilane prądem. Te trzecie są najmniej ekonomiczne, ale oferują użytkownikom maksymalną funkcjonalność.

Zalety ogrzewania płaszczyznowego

Wiele klientów stawia na ogrzewanie płaszczyznowe z uwagi na to, że nie unosi ono kurzu – będzie więc doskonałym rozwiązaniem w przypadku ludzi walczących z alergiami. Systemy takiego typu umożliwiają też równomierne rozłożenie energii – a to oczywiście korzystnie wpływa na komfort mieszkania w danym pomieszczeniu. Ogrzewanie płaszczyznowe to też idealne rozwiązanie problemów z wysokimi rachunkami – umożliwiają zmniejszenie ich o 10%.