Wytrzymałe filtry do użytku przemysłowego i uniwersalnego

Dowiedz się więcej o filtrze minipleat

Powiedzmy sobie szczerze: jakość powietrza w naszym kraju kiepska. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM10 oraz PM2.5 i dlatego też nadal poszukiwane są skuteczne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, w szczególności w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie istotne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry dokładne minipleat eliminują pyły zawieszone oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, znane i używane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W urządzeniach wentylacyjnych montowanych w biurowcach, obiektach użyteczności publicznej czy domach wspaniale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich problemem też takie zanieczyszczenia, jak zarodniki grzybów, dym tytoniowy czy sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 czy F9 warto zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się znaczną odpornością na złe warunki atmosferyczne (jak wysoka temperatura, wilgotność) oraz uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest po stronie wlotu powietrza aluminiową siatką. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że produkty te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat występują w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – sprawna praca w wymagających warunkach

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są z kolei filtry o stanowczo wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą zdołają zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wodę i wahania temperatury, co umożliwia sprawną filtrację w wymagających warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego typu montowane są wszędzie tam, gdzie powinno się zachować wysokie standardy sterylności powietrza, jak na przykład na liniach produkcyjnych w branży elektronicznej.

Źródło zdjęcia – marss.pl.

Dane teleadresowe:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46