Dowiedz się jak zostać trenerem

Sektor szkoleń szybko się rozwija, a zawód szkoleniowca staje się coraz bardziej potrzebny. Coraz większa liczba Polaków zaczyna interesować się doskonaleniem zawodowym i coachingiem. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem i jak zdobyć niezbędne kwalifikacje? Sięgnij po nasz poradnik.

Szkolenia dla trenerów – metoda rządu i drama

Praca coacha wymaga profesjonalnego przygotowania. Przedstawiciele tej profesji opierają się na pracy z drugim człowiekiem, dlatego muszą umieć nawiązywać długofalowe relacje. Myślisz, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu coacha? Weź udział w dedykowanych szkoleniach, przygotowujących do stawienia czoła różnym wyzwaniom. Współcześnie organizowanych jest dużo kursów dla potencjalnych coachów. Najpopularniejsze wykorzystują różnorodne i innowacyjne metody szkoleniowe, na przykład sesję z komentarzem, gry grupowe, sesje integracyjne, a także miniwykłady. Wybierasz się na kurs? Zweryfikuj czy dostarcza umiejętności, które pozwalają starać się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkolenia dla trenerów – jak zostać trenerem?

Bardzo ważnym modułem każdego kursu dla coacha jest tzw. proces grupowy, który zawiera 4 fazy – formowanie się grupy, pojawienie się antagonizmów, konkretyzowanie zasad rządzących grupą oraz ostatecznie – wspólne realizowanie zadań. Profesjonalny kurs uczy także tworzenia relacji, pokonywania uczucia agresji i pomaga stworzyć indywidualny styl każdego coacha. Ważne są również moduły takie jak budowanie sojuszu z grupą, bezpieczeństwo w teamie oraz trening zadaniowy. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem? Profesjonalnie przygotowany kurs nauczy Cię organizować ciekawe i skuteczne szkolenia i pomoże Ci podjąć świadomą decyzję. Po jego zakończeniu będziesz potrafił dopasować metodę pracy do charakteru grupy i stawiać granice.