Jak przebiega szkolenie z rozwoju osobistego

Rozwój osobisty jest obecnie niezwykle popularnym tematem. Stale pojawiają się nowe kursy, których słuchacze mają szansę rozwinąć kompetencje miękkie. Na czym polega szkolenie z rozwoju osobistego i dlaczego cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem?

Szkolenie z rozwoju osobistego – empatia i odporność na stres

Tzw. umiejętności miękkie, takie jak asertywność, motywacja czy inicjatywa są bardzo cenione nie tylko na polu zawodowym, ale też w relacjach z innymi ludźmi. Mają one olbrzymie znaczenie – porównywalne ze zdolnościami twardymi, takimi jak kwalifikacje zawodowe i fachowa wiedza. Często nawet przesądzają o sukcesie na rynku pracy. Właśnie dlatego tak wiele osób zapisuje się na szkolenia z rozwoju osobistego. Na rynku pojawiają się również kursy dedykowane samym trenerom, które pozwalają zdobyć fachową wiedzę, a także certyfikat PTP. Podczas szkoleń poruszane są zagadnienia takie jak proces grupowy i trening zadaniowy, co bardzo przydaje się w praktyce.

Szkolenie z rozwoju osobistego – poznaj środowisko mentorów

Profesjonalne kursy dla coachów gwarantują najlepsze przygotowanie do pełnienia tej profesji. W czasie szkolenia mentorzy wykorzystują rozmaite metody, tj. burzę mózgów, metodę rządu czy karty roli, dzięki czemu praca uczestników przynosi o wiele lepsze rezultaty. Innowacyjne modele nauczania to gwarancja, że nauczysz się nie tylko treningu interpersonalnego, ale również świetnie odnajdziesz się w zawodzie mentora. Szkolenie z rozwoju osobistego pomoże Ci także opracować unikatowy styl, zainteresuje potencjalnych kursantów. Nie bez znaczenia jest również nawiązanie kontaktów ze środowiskiem trenerskim. Po kursie otrzymasz pełen pakiet materiałów trenerskich, który na pewno przyda się w praktyce.