Język francuski

Język francuski kiedyś i obecnie

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII wieku był popularnie stosowanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych, a także arystokratycznych. Aż do późnych lat 70. XX wieku francuski był postrzegany jako język każdej osoby posiadającej wyższe wykształcenie. Nawet dziś, mimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski odgrywa znaczącą rolę.

Francuski – słów kilka

Francuskim posługuje się wiele osób różnych nacji na całym świecie. Należą do nich m.in.: Francuzi, Kanadyjczycy, Belgowie, czy Szwajcarzy. Język ten jest również oficjalnie uznanym językiem urzędowym UE.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Język francuski to język, w którym bardzo liczą się szczegóły i odpowiednio dopasowane końcówki. Jeśli planujesz naukę tego języka kładź duży nacisk na gramatykę, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaka metoda nauki języka francuskiego?

Według większości osób najlepszą metodą nauki języka francuskiego są kursy DIRECT, które pozwalają w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Jedną ze szkół które stosują tą metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością m.in. dzięki efektywności nauczania.