Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Digital painting Photoshop. Więcej na digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego korzystają przeważnie z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach wiele początkujących artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po najpopularniejsze programy, używane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Jakie narzędzia do digital paintingu wykorzystują współcześni twórcy

Jest wiele programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko został głównym oprogramowanie game devów i ilustratorów. W wyniku powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane akwarelą, temperą bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Kurs digital paintingu online to nie tylko nauka podstawowych funkcji oprogramowania

Zasadniczo uczenie się digital paintingu przebiega tak jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, aczkolwiek aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania i istotne metody korzystania z pędzli, radzimy zapisać się na kurs przygotowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnorodnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą szkolenia.

Dane teleadresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]