Kurs modelowania 3D – kto na nim skorzysta?

Świat rysunku nieustająco się rozwija i coraz częściej twórcy odchodzą od dotychczasowych metod preferując kreowanie swoich dzieł wyłącznie w tzw. digitalu. Współczesne oprogramowanie graficzne daje artystom nie tylko wolność wykonywania dzieł 2D, ale także modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie wymaga obecnie znacznych nakładów finansowych – każdy może przecież zainstalować program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów i animacji, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka Blender 3D najlepiej pod okiem znającego oprogramowanie dydaktyka

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, lecz proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nierzadko jest dość frustrujący. Dlatego też partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie sporo korzyści głównie osobom, które dopiero poznają program Blender 3D. Zaznajamianie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez uczestnika kursu zwracając uwagę na elementy, które wymagają poprawy oraz sugerując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by odbywał się on w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność pożądana w w branży gier wideo i projektowej

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest dzisiaj zdolnością pożądaną i poważaną w szczególności w świecie gier komputerowych, projektowania i filmu. Poznanie programu Blender 3D poszerza tym samym przyszłe perspektywy zawodowe. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane dzieła, które później można bez obaw zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, iż kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu artyści oraz amatorzy pragnący znaleźć nowe drogi wyrażania siebie lub rozwinąć swoje obecne umiejętności.

Dane teleadresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]