Tablice szkolne – sklep

Ciężko jest wyobrazić sobie bez nich działanie placówek oświatowych, ale są używane w odmiennych instytucjach – używają ich także firmy szkoleniowe i placówki kulturalne. Tablice szkolne, bo o nich właśnie mowa niedawno bardzo wyewoluowały. Dziś do historii odchodzą tablice na kredę, a ich miejsce zajmują nowocześniejsze sprzęty, powinniśmy więc dowiedzieć się, z których tablic najchętniej się obecnie korzysta.

Zielone tablice kredowe nadal w szkołach

Chociaż są ostatnio wypierane przez nowsze rodzaje, kredowe tablice szkolne i dziś są stosowane. Posiadają co prawda pewne wady – do ich używania wymagana jest kreda, problemy może sprawić również zachowanie porządku – ale wciąż nie brakuje ich zwolenników, a dla wielu osób są niemal symbolem czasów nauki.

Tablice szkolne na flamastry

Właśnie one wypierają tradycyjne tablice. Są niezbyt kosztowne, a ich użytkowanie nie jest przyczyną najmniejszych nawet trudności. Prezentują się bardzo estetycznie, zaś dzięki temu, że są wyprodukowane z metalu, mogą być użyte do przymocowania papierowych pomocy edukacyjnych z użyciem magnesów.

Cyfrowe tablice szkolne

Pojawiły się dopiero przed paroma laty, ale szybko zdobyły spore uznanie zwłaszcza w pierwszych klasach. Cyfrowe tablice szkolne to najwygodniejsze produkty tego rodzaju – dzięki nim prezentacja naprawdę wszystkich treści jest nadzwyczaj prosta, zaś ich użytkowanie nie wymaga najmniejszych nakładów pracy. Mają jednak pewne wady. O co chodzi? Ich zakup jest często zbyt dużym wydatkiem.