Gabiony – RoyalGarden

Kamienny mur to naprawdę efektywne rozwiązanie, ale nie każdy jest w stanie go postawić. Jego budowa okazuje się wszak dość złożona, zaś koszty potrafią bardzo osłabić nasze finanse. Szczęśliwie jednak, ci, którzy zamierzają właśnie w ten sposób oznaczyć granice swojej posesji, mogą postawić na ciekawą inną opcję. Chodzi o gabiony, które wyglądają równie dobrze, a zapłacimy za nie dużo mniej oraz wykazują prostszą budowę.

Gabiony – co to jest?

Gabiony to metalowe klatki, w których ułożony jest rozdrobiony kamień. Z początku były stosowane jako budowle zapobiegające osuwaniu się skarp oraz w hydrotechnice. Z czasem doceniono także cechujący je piękny wygląd, który sprawił, że ściągnięto je do parków i na prywatne posesje.

Gabiony – wszędzie prezentują się doskonale

Najważniejszą zaletą gabionów okazuje się ich wszechstronność. Z łatwością dopasujemy je do każdego miejsca – znajdujące się w nim kamienie można dobrać w zależności od tego, jak wygląda otoczenie. W połączeniu z niskimi cenami ich wytworzenia, sprawia to, iż po gabiony chętnie sięgają właściciele domów wolno stojących.

Gabiony – wytrzymałe płoty

Nieskomplikowana konstrukcja gabionów sprawia, że są naprawdę wytrzymałe na zniszczenie. Możemy używać ich nawet w ekstremalnych warunkach – długo służyły wszak do zapewnienia ochrony mieszkańcom obszarów zlokalizowanych pod skarpami. Nie wymagają częstych napraw, a zatem warto zdecydować się na nie przy domku wypoczynkowym.