Kiedy zakładanie trawników zlecić specjalistom?

Wykonanie trawnika w ogródku nie sprawi nam większych problemów – nawet, jeżeli nasze ogrodnicze kwalifikacje nie okażą się wystarczające. Trudności z pewnością powstaną jednak, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej wielkości i zlokalizowanych w reprezentacyjnych miejscach – na przykład w okolicy szkół, przed urzędowymi budynkami albo w centrach miast. Takie trawniki powinny wszak poradzić sobie z także bardzo nasilonym użytkowaniem i świetnie wyglądać. Zakładanie trawników dobrze więc zlecić specjalistom i zyskać gwarancję, że rezultaty będą zadowalające. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy świadczącej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Firmy świadczące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z darni lub wysiewu. Oba posiadają swoje wady i zalety. Te pierwsze wykorzystywane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to przede wszystkim bezproblemowy montaż (także na zboczach) oraz natychmiastowo widoczne efekty, jak również wytrzymałość na wodę oraz chłód. Trawniki z nasion będą z kolei dużo mniej kosztowne od tych z darni (dzięki czemu doskonale nadają się do stosowania na sporych powierzchniach) oraz potrzebują mniej angażującej pielęgnacji.

Komu zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy i wykorzystania specjalistycznych maszyn (między innymi agregatorów lub koparek) i materiałów. Z tego względu przed tym, jak postawimy na ofertę danej ekipy, dobrze przemyślmy wszelkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami dysponują jej specjaliści i czy posiadają wystarczające umiejętności. Trafionym rozwiązaniem będzie też wyszukanie komentarzy dotyczących firmy w sieci – możliwe, że unikniemy dzięki temu niemiłych pomyłek.