Specjalistyczne podłoża ogrodnicze

Prace w ogrodzie wymagają stosowania odpowiednich podłoży, które pozwolą wyhodować piękną roślinność. Jakie podłoża ogrodnicze są najbardziej popularne? Czy zielone dachy są nadal modne?

Podłoża ogrodnicze – keramzyt i nawozy mineralne

Zainwestowanie w profesjonalne podłoże ogrodnicze pozwoli pozyskać bujną roślinność, dlatego niezwykle ważne jest dobranie specjalnych komponentów. Chcesz, żeby w Twoim ogrodzie wyrosła bujna roślinność, której nie zniszczą niesprzyjające czynniki atmosferyczne? W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów substratów ogrodniczych, które zapewnią maksymalne efekty. Niektóre typy roślin wymagają szczególnych warunków – wtedy zalecane jest stworzenie im mikroklimatu zbliżonego do naturalnego. W skład podłoży dostępnych w sklepach wchodzą np. torf, ziemia liściowa, materiały sztuczne, keramzyt. Ziemie odróżniają się od siebie skalą kwasowości, zawartością składników mineralnych i właściwościami chemicznymi.

Podłoża ogrodnicze – doceń potencjał zielonego dachu

Ogród na dachu był Twoim marzeniem? Takie rozwiązanie jest teraz bardzo popularne i pozwala poczuć się jak na urlopie. Jeśli chcesz cieszyć się bujną roślinnością, musisz dopasować specjalistyczny substrat. W sprzedaży znajdziesz podłoże intensywne i ekstensywne. Pierwszy typ podłoża wykorzystuje się np. do dużych roślin. Na substracie intensywnym można uprawiać również krzewy. Wymaga on szczególnej pielęgnacji i nie może być zastosowany na mocno skośnych dachach. Duże obciążenie dachu jest kolejną przeszkodą do jego zastosowania. W przeciwieństwie do niego, podłoża ekstensywne są przeznaczone do uprawiania mniej wymagających roślin, takich jak zioła, skalnice i smagliczki. Chcesz uprawiać rośliny odporne na wiatr, które nie wymagają specyficznej pielęgnacji? Zainwestuj w podłoża ekstensywne. Możesz je zastosować nawet na bardzo spadzistych powierzchniach.