Kontrola podatkowa ze wsparciem profesjonalisty

Kontrola podatkowa może zostać zarządzona w różnych firmach. Rzecz jasna jej przeprowadzenie nie oznacza, że fiskus ostatecznie zarządzi dla firmę sankcje, lecz zawsze jest niewielkie ryzyko, że wysunie zarzuty, które naszym zdaniem nie okażą się zgodne z prawdą. Powodem przeprowadzenia kontroli podatkowej jest stwierdzenie, czy firma właściwie reguluje swoje zobowiązania fiskalne. Jeśli jej wynik okaże się negatywny, będzie to znaczyło, że inspektorzy nie stwierdzili najmniejszych odstępów od normy. Efekt pozytywny natomiast może stać się powodem sporych kłopotów, bo znaczy on, iż Urząd Skarbowy doszukał się błędów w regulowaniu podatków. Jak zatem łatwo przejść przez kontrolę podatkową?

Kontrola podatkowa – na czym się opiera?

Teoretycznie przeprowadzającym w czasie kontroli podatkowej jest wysoki, uprawniony do tego urząd – między innymi wójt lub burmistrz lub naczelnik miejscowego urzędu skarbowego. W rzeczywistości kontrola podatkowa przeprowadzana jest przez oddelegowanych w tym celu urzędników, którzy muszą działać co najmniej w dwójkę. Jak już nadmieniliśmy, gdy znajdą jakiekolwiek błędy fiskalne, jej efekt okaże się pozytywny, a to dla nas będzie wiązało się z poważnymi nieraz sankcjami finansowymi. Warto zatem wiedzieć, jak ich uniknąć.

Kontrola podatkowa – do kogo się udać?

Niezbędne są do tego fachowe kwalifikacje i rozległa wiedza z dziedziny przepisów fiskalnych. Dlatego gdy w danej firmie zorganizowana będzie kontrola podatkowa, zaś dla nas ważne będzie, aby uniknąć możliwych sankcji, warto zwrócić się do sprawdzonego doradcy fiskalnego. Czemu? Jego umiejętności będą niezbędne, aby przygotować efektywne pisma odwoławcze do urzędu oraz wysunąć argumenty, które być może pozwolą na ustrzeżenie się dużych sankcji, natomiast on sam zapewni nam pełne reprezentowanie w korespondencja z fiskusem.