Obsługa prawna z zakresu prawa spadkowego

Zespół kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy pełną pomoc prawną z dziedziny prawa spadkowego. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw o dział spadku czy stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam również obce zagadnienia prawne związane z zachowkiem czy dziedziczeniem firm lub udziałów w spółkach.

Etapy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od swobodnej rozmowy z Klientem i od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Istotne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób kompleksowy, zrozumiały i klarowny zaprezentować oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym krokiem jest zapoznanie się z niezbędną dokumentacją, również pomoc Klientom w jej zgromadzeniu, a w dalszej kolejności przygotowanie razem ze spadkobiercami stosownej dla specyfiki sprawy procedury działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, doradzając zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich w czasie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem też dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny typ postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały swoich krewnych, wymaga subtelnego podejścia i całkowitego zrozumienia. Często wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie bliskimi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym pozostaje bolesnym obowiązkiem. W takich sytuacjach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.