Odszkodowania za błędy lekarskie – rola kancelarii radców prawnych

Dział dochodzenia odszkodowań Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. jest wyjątkowo rozbudowany. Główne kategorie spraw z jakimi przyszło się nam dotychczas mierzyć to przede wszystkim odszkodowania za szkodę będącą skutkiem czynów niedozwolonych, takich jak pobicie i błędy medyczne, odszkodowania za wypadki komunikacyjne lub chociażby za zagubiony bagaż czy nieudane wakacje. Przykłady tego typu zdarzeń można bez problemu mnożyć, ale istotne jest to, że każdorazowo w przypadku powstania szkody jesteśmy przygotowani do zapewnienia pomocy prawnej.

Odszkodowania za błędy lekarskie i wypadki komunikacyjne

W naszej codziennej pracy podejmujemy się dochodzenia odszkodowań w różnego typu sprawach. Posiadamy doświadczenie w odszkodowaniach wynikłych z wypadków zarówno drogowych, jak i innych, takich jak upadek na śliskiej powierzchni. Nierzadko prowadzimy także sprawy wynikłe ze szkody zaistniałe w trakcie pobytu na wakacjach, spowodowanych m.in. rozbieżnościami w wykupionej ofercie a rzeczywistymi warunkami panującymi w hotelu lub kiedy bezpodstawnie nie wpuszczono nas do samolotu. Zgłaszają się do nas także osoby poszkodowane w związku z błędami medycznymi, takimi jak przepisanie nieodpowiednich leków, powikłania przy operacji lub porodzie czy leczenie przez dentystę niezgodnie z zasadami sztuki lekarskiej.

Działania kancelarii radcy prawnego w postępowaniu o odszkodowanie

W trakcie prowadzenia postępowań o odszkodowanie zmagamy się z traumatycznymi doświadczeniami naszych Klientów, takimi jak pobicie, wypadek samochodowy, w którym zginęła bliska im osoba czy kalectwo spowodowane przez niekompetentnego lekarza. Zawsze wiąże się to także z wieloletnią traumą, z jaką przychodzą do nas osoby poszkodowane. Naszą rolą w takim przypadku jest ocena stanu faktycznego, a następnie na jego podstawie oszacowanie jakich kwot może domagać się nasz Klient. Brak jest w tej kwestii jednoznacznych wytycznych, jednakże nasze doświadczenie umożliwia nam na podanie Klientom informacji, która daje im możliwość podjęcia decyzji co do dalszego rozwoju sprawy.