Druk banerów – nie tak prosty jak myślisz

Banery są wymieniane wśród najsolidniejszych form reklamy outdoorowej. Tradycyjne postery nie zdają egzaminu w kontakcie z deszczem – papier, z którego zostały wyprodukowane, prędko wszak mięknie, a farba się zmywa. Banery reklamowe tych wad nie wykazują, bo do ich produkcji stosowane są odporne na wilgoć materiały, na przykład PCV. Nic więc zaskakującego, iż są one często używane przez rozmaite firmy – zarówno te największe, jak i funkcjonujące jedynie na rynku regionalnym. Jak jednak wygląda druk banerów promocyjnych? Komu go zlecić?

Nowoczesny druk banerów

Wytrzymałość banerów promocyjnych okazuje się w szczególnej mierze skutkiem użycia właściwych technik druku. Zazwyczaj stosowany jest druk solwentowy, bo jego plusem okazuje się wytrzymałość na działanie warunków pogodowych. Odporność na działanie promieni słonecznych zapewnia również technologia naświetlania barwników z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma oprócz tego surowiec, na którym zostanie nadrukowany projekt – bezwzględnie powinien być odporny na deszcz oraz pęknięcia. Z tego powodu wykorzystywane są między innymi różne gatunki PCV oraz specjalne siatki.

Druk banerów – jaka firma?

Jak nietrudno stwierdzić, druk banerów jest związany z koniecznością użycia odpowiednich surowców i dostosowanego do tego sprzętu. Powinniśmy więc powierzyć go sprawdzonej firmie – jedynie w ten sposób zyskamy pewność, że zamówione banery będą wyprodukowane starannie oraz nie zniszczą się w trudnych warunkach. W firmach proponujacych druk banerów nierzadko możemy też zamówić ich projektowanie.