Druk plakatów – o czym pamiętać?

Mimo pojawienia się najróżniejszych form reklamy internetowej, tradycyjne metody stale są bardzo skuteczne. Zwłaszcza w przypadku imprez takich jak festiwale, ponieważ plakaty mogą ściągnąć wielu uczestników. To z tego względu druk plakatów wciąż cieszy się sporym uznaniem, a żadna impreza nie potrafi poradzić sobie bez reklamy na ścianach. O jakich rzeczach zatem pamiętać organizując akcję wykorzystującą postery? Jak je projektować? Komu powierzyć ich druk? W jakich miejscach je wieszać?

Co poza drukiem plakatów?

Nim powierzymy któremuś specjaliście druk plakatów, powinniśmy oczywiście odpowiednio je przygotować. Poster powinien przyciągać uwagę potencjalnego gościa imprezy, zatem tę pracę powinniśmy powierzyć doświadczonemu grafikowi. Nie zapominajmy też, że gość imprezy nie będzie dużo na niego się wpatrywał – powinny więc znaleźć się na nim różne niezbędne dane, a jego stylistyka powinna być prosta. Dopiero po opracowaniu możemy poszukać firmy oferującej druk plakatów. Nie sugerujmy się jedynie kosztami – sprawdźmy także jakość farby i wykorzystywanych arkuszy papieru.

Druk plakatów – co zrobić, by się opłacało?

Dla powodzenia akcji promocyjnej istotny jest nie tylko wydruk plakatów w dobrej drukarni , ale poza tym ich odpowiednia dystrybucja na mieście. Powinniśmy stawiać na te ulice, na których spotkać można więcej osób – łatwiej zauważą wówczas dany plakat. Wystrzegajmy się poza tym miejsc, w których zakazano umieszczania plakatów – zostaną prędko usunięte, więc mało ludzi poinformujemy o organizowanej imprezie. Pamiętajmy także o mandatach, które łatwo otrzymać za nieprzestrzeganie przepisów.