Skład książek

więcej o składaniu książek na www.pracowniaregister.pl/projektowanie-i-sklad-ksiazek/

Dawniej odpowiadał za to zecer, aktualnie jest przeprowadzany na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak stale potrzeba do tego dużej dokładności, znajomości wielu zasad i ogromnych zdolności. Na czym konkretnie polega? Komu powierzyć podobne zlecenia?

Skład książek, a aplikacje

Na rynku znajdziemy mnóstwo oprogramowania umożliwiających profesjonalny skład książek oraz pozostałych publikacji. Szczególnym zainteresowaniem szczyci się z pewnością Adobe InDesign, którego stosuje większość fachowców z branży. Nieco rzadziej używany okazuje się zaś QuarkXPress. Wspomniane programy to oprogramowanie komercyjne, jednak dostępna jest również darmowa alternatywa – Scribus.

Zasady składu książek

Skład książek powinien sprawić, że tekst będzie jak najbardziej przejrzysty – nieprawidłowo złożony tekst szybko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go w całości. Ważne okazują się również względy estetyczne – publikacja powinna odpowiednio wyglądać. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, jak treść sąsiaduje z innymi elementami strony – fotografiami lub dekoracjami.

Kto zleca skład książek

Po tego rodzaju usługi często sięgają redakcje prasy i pozostałych publikacji – szczególnie, kiedy są to nieduże oficyny i nie posiadają własnych specjalistów. Popularność składu książek rośnie również z uwagi na zapotrzebowanie na samodzielną publikację.

Skład książek – gdzie zlecać?

Dobrym wyjściem okaże się powierzenie podobnych zleceń agencji marketingowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa korzystają ze sprawdzonego oprogramowania, przez co otrzymujemy gwarancję, że ostateczny rezultat w stu procentach nas zadowoli.

Dane teleadresowe:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]