Antena naziemna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Dowiedz się, gdzie zamówić antenę DVBT

W przeważającej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sklepach dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również niezwykłą odpornością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy brać pod uwagę przy jej zakupie?

Wielka oferta anten naziemnych sprawiła, że należy mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Trzeba wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma także moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Wielkie znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Dane teleadresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]