Antysmogowe maski do biegania

Bieganie wciąż zdobywa kolejnych entuzjastów. To oczywiście wiadomość ze wszystkich stron dobra, gdyż bieganie, jak mnóstwo pozostałych sportów, pozytywnie rzutuje na nasze zdrowie i minimalizuje niebezpieczeństwo wystąpienia rozmaitych schorzeń. Niestety dotyczy to jedynie obszarów z czystym powietrzem. Na terenach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone, wszelkie aktywności na otwartym powietrzu mogą być przyczyną rozwoju ciężkich schorzeń. Powinniśmy o tym wiedzieć szczególnie, iż południe Polski jest klasyfikowane jako jeden z najbardziej zanieczyszczonych obszarów na Starym Kontynencie. Nie znaczy to jednak, że mieszkając tam powinniśmy zaprzestać biegania. Musimy jedynie wyposażyć się w odpowiednią maskę do biegania.

Maska do biegania – jak działa?

Przeciwsmogowe maski do biegania są inne od tych, które stworzone są dla palaczy CO oraz górników. Podczas uprawiania sportu powinniśmy wszak zatroszczyć się o wygodę oraz wykorzystywać tylko te maski, jakie zagwarantują nam pewne mocowanie. Podobnie jak tamte modele, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr węglowy, a ten zatrzymuje pyły z powietrza. Ze względu na to, że pozostają one w środku filtra, niezbędne są jego regularne wymiany. Najprostsze przeciwsmogowe maski do biegania nie mają wymiennych filtrów, zatem po ich wyeksploatowaniu należy nabyć nowy model. Jeżeli z kolei wybierzemy nieco droższą maskę, po zużyciu filtra możemy zwyczajnie zastosować kolejny.

Najlepsza maska do biegania

Jak już nadmieniliśmy, istotnym parametrem maski do biegania jest jej komfort – przed tym, jak nabędziemy dany model, dobrze więc sprawdzić, czy okaże się on dopasowany do rozmiaru naszej twarzy. Jeżeli chcemy kupić maskę do wielomiesięcznego używania, dobrze zrobimy stawiając na egzemplarze z wyjmowanymi filtrami. Nie zapominajmy również o wyglądzie maski – przecież są już one ważną częścią ubioru i tak jak inne, powinny odpowiednio wyglądać.