Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Dowiedz się więcej o biżuterii z cyrkoniami

W zdobnictwie powszechnie stosowane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one estetyczny dodatek, a automatycznie mają one znaczny wpływ na wartość obrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców może pochwalić się prawdziwymi klejnotami w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące w naturalnej postaci w naturze. Jest to jedna z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale wersje zawierające niestandardowe minerały mogą przybierać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie są powszechnie stosowane w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, mają one oczywiście również inne zastosowania. Przykładowo, używa się je w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, dzięki swoim cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład przez internet.