Buty absolutnie ponadczasowe – czółenka damskie

Jednymi z najbardziej ponadczasowych butów, znanych zarówno przez młodsze, jak i starsze pokolenia, są czółenka. Jakie obuwie zaliczamy do tego fasonu? Są to wszelkiego typu buty na obcasie, pełne, o klasycznym kroju. Czółenkami nazwać możemy ponadczasowe szpilki, ale również buty na grubszym i niższym, stabilniejszym obcasie.

Czółenka damskie – buty które ma każda kobieta

Przyjęło się, że czółenka to buty pasujące na każdą okazję – począwszy od rozmowy w sprawie pracy aż po huczne przyjęcie czy wieczór w operze. Dla kobiet eleganckich są codziennym elementem stylizacji, a kobietom ceniącym sobie raczej luz i wygodę pozwalają poczuć się bardziej elegancko. Co ważne, jest to rodzaj obuwia uniwersalny oraz zupełnie ponadczasowy. Dlaczego? Jeśli spytamy kogokolwiek z pokolenia naszych babć, czy posiadają jakieś czółenka, odpowiedzą z pewnością twierdząco. Tak samo będzie, jeśli zapytamy o to osoby młodsze – w wieku naszych mam. Inaczej może być , jeśli chodzi o gimnazjalistki bądź licealistki – mogą one być przekonane, że czółenek nie noszą, ale szpilki już tak – zatem mają czółenka, ale nie potrafią ich wskazać! Stąd wniosek, że te buty w szafie mają wszystkie kobiety, bez względu na wiek.

Dlaczego warto mieć czółenka w swojej szafie?

Na jakie okazje można założyć czółenka? Tak jak wspomniałam już wcześniej – nie ma na to reguły! Są osoby, które noszą takie obuwie na każdy dzień – jest im w nich wygodnie bądź wymaga tego do nich ich praca. Są również panie, które zasadniczo preferują obuwie sportowe , a czółenka zakładają wyłącznie na wielkie wyjścia: ślub czy rozmowę rekrutacyjną. Jest to obuwie uniwersalne – dobierając odpowiednią wysokość oraz grubość obcasa oraz krój samego buta, możemy odnaleźć ten idealny model, w którym będziemy się czuły swobodnie i wygodnie. To będą nasze ulubione buty!

Niezależnie od tego, jaki styl preferujemy, dobrze jest mieć w swojej szafie co najmniej jedną parę tych butów. Nigdy nie wiadomo, kiedy trafi się okazja, aby je założyć.

Dane teleadresowe:
Ekstraszpilki.pl
ul. Osmeckiego 49/46
35-506 Rzeszów

Mob.: 514 233 589
E-mail: [email protected]