Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Jeśli potrzebujesz kontenera na odpady, odwiedź tę stronę

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się dużą trwałością, jak również spełniać rygorystyczne parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Dlaczego warto zdecydować się na wysokiej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich budowa

Wśród dostępnych w sprzedaży pojemników specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady niebezpieczne, płynne, sypkie, odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery używane do transportu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Kontenery tego typu są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są zabezpieczone klapą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umiejscowiona nad klapą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy podczas załadunku kontenera na samochód. Do często używanych kontenerów na odpady należą także plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami oraz podłogą posiadającą uchwyty do asekuracji ładunku.

Kontener otwarty na gruz i odpady sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady sypkie, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały miałkie mogą także być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą również kontenery otwarte wykorzystywane do gromadzenia i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Dane teleadresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]