Zwykłego kominka nie sposób założyć w dowolnym miejscu. Niezbędne jest bowiem zarówno miejsce na kominek, jak i instalację odprowadzającą dym. Ze względu na trudności z wykonaniem tego w blokach, na zamontowanie kominka są w stanie pozwolić sobie jedynie lokatorzy domów wolno stojących. Nie oznacza to na szczęście, że z jego dobrych stron będą cieszyć się tylko oni – jeżeli posiadamy mieszkanie w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, warto postawić na biokominek. Jak działa ten mechanizm? Jakie ma plusy?
Jak funkcjonuje biokominek?
W biokominku wykorzystywane jest paliwo płynne, a nie drewno. Paliwo do biokominka wytwarzane jest z zastosowaniem alkoholu – może mieć postać płynu lub żelową. Te płynne sprzedawane są w butelkach, z których nalewa się je do pojemnika w biokominku, ostatnie zaś w tubkach do odmierzania lub palnikach, które umieszcza się w kominku. Spirytusy do biokominka nierzadko są także wzbogacone substancjami zapachowymi, a to umila ich stosowanie.
Czemu powinieneś kupić biokominek?
Największym atutem używania biokominka jest z całą pewnością fakt, iż nie generuje on osadu oraz spalin. Dzięki temu nie trzeba podłączać go do instalacji odprowadzającej spaliny, zbędne jest również ich czyszczenie. Alkohol jest w stu procentach bezpiecznym paliwem, a jego prawidłowe stosowanie nie powoduje najmniejszego ryzyka. Z uwagi na fakt, iż nie potrzebuje instalacji, może być również na wiele sposobów przemontowywany przy zmianie aranżacji mieszkania.