Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego

Jeśli potrzebujesz sprzętu do drenażu limfatycznego, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Presoterapia to technika masażu, której intencją jest usprawnienie krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór przeróżnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – stymulacja cyrkulacji limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są aparaty do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe ramiona i nogi. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory urządzenie uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje dużo wskazań do korzystania z zabiegu presoterapii. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki lub powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też bardzo popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy sprzęt do masażu limfatycznego

Duże możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby chętnie korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w domowym zaciszu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być obowiązkowo omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to między innymi niewydolność serca i stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]