Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Potrzebujesz profesjonalnych drukarek 3D? Zobacz tu

W asortymencie CadXpert natkniesz się wyłącznie na drukarki 3D od wiodących producentów tych rozwiązań: MakerBot oraz FormLabs, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszym asortymencie, działają m.in. w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad 3 dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne technologie i instrumenty. Szacuje się, że używając drukarek 3D oraz innych produktów Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony nieomalże o 90%. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców marki Stratasys to dostarczanie wysokiej klasy usług i drukarek 3D, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Następnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku urządzeń do druku przestrzennego? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezmiernie zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak między innymi SLA i SLS. Nową propozycję w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w pionierskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest rodzajem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie pozostałe urządzenia firmy Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową i nieskomplikowaną obsługą. Czym nowa technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na tym samym poziomie, dlatego można błyskawicznie uzyskać identyczne prototypy, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w rozlicznych sektorach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To sprzęt, który obsługuje materiały dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze podgrzewanej do 100°C. Druk jest solidny oraz precyzyjny, a podczas procesu drukowania nie występują odkształcenia ani przemieszczenie się warstw.

Dane teleadresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]