Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Citroen jest marką z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane ze względu na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za sporą liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C1, C2, C3, Jumper, C-Elysse, C-Crosser, Xsara, Nemo, Saxo i Xantia. Oczywiście, tak jak auta innych marek, nie są one bezawaryjne, zatem właściciele samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, że prędzej czy później będą zmuszeni kupić części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności należy na pewno wspomnieć o płynach, które zużywają się na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej płyn hamulcowy, olej silnikowy, płyn chłodniczy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, potrzebują też moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak ekonomicznie i wygodnie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co negatywnie oddziałuje na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tej przyczyny posiadacze aut Citroen w części zamienne powinni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w sprzedaży modułów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie działa, wszystkie potrzebne elementy można nabyć przez internet.

Dane teleadresowe:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]